MIASTO Z HISTORIĄ

Świnoujście

Klimat nadmorskiego kurortu oraz doskonała infrastruktura turystyczna wyspy w połączeniu z nowoczesną bazą zabiegową, pozwalają odzyskać energię życiową i dobrą kondycję oraz skutecznie leczyć większość schorzeń. Świnoujście jest dziś jednym z najciekawszych kurortów europejskich. Miasto szczyci się blisko 200-letnią tradycją lecznictwa uzdrowiskowego. Kuracjusze niezależnie od pory roku i pogody mogą korzystać tutaj z bogatej oferty zabiegów.
Co zobaczyć

Atrakcje

Świnoujście to jedno z najważniejszych nadmorskich miast, które wywodzi się z rybackiej osady. Umiejscowione na zachodnim wybrzeżu, nie tylko pełniło funkcje handlowe ale także militarne. Nic zatem dziwnego, że największe atrakcje tego miasta stanowią obiekty tworzące twierdzę Świnoujście oraz obiekty ściśle powiązane z żeglugą i rybołówstwem.   

Stawa Młyny

Wybudowany w XIX wieku "wiatrak" pełni rolę najważniejszej atrakcji Świnoujścia.  Z symbolem miasta związana jest legenda o marynarzach, którzy wypływali w morze oraz czekających na nich żonach.  

Latarnia morska

Jedna z najwyższych w Europie i najwyższa tego typu budowla w Polsce (67 m) wybudowana z cegły. Budowa latarni trwała 3 lata a jej oddanie do użytku datuje się na 1857r. 

Fort Gerharda

Powstała w XIX wieku zabudowa stanowi wschodni fort Twierdzy Świnoujście. Jego historia sięga Pierwszej wojny prusko-duńskiej. Od 2011 roku Fort otwarty jest dla turystów i stanowi jedną z ważniejszych militarnych atrakcji regionu.

Statki wycieczkowe 

Statki wycieczkowe oferują rejsy do niemieckich kurortów Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin.gia. Warto skorzystać z bogatej oferty miejscowych biur podróży i wybrać się na jednodniową wycieczkę do Kopenhagi, Stralsundu (oceanarium), Berlina, na wyspę Bornholm czy do wesołych miasteczek: Hansa Park, Heide Park, Legoland.  

Wyspa Uznam 

Wyspa Uznam to świetna lokalizacja dla osób, które wysoko cenią sobie możliwości aktywnego wypoczynku. Amatorzy pieszych wędrówek i rowerowych wycieczek znajdą w pobliżu hotelu ciekawe trasy i profesjonalnie wytyczone szlaki turystyczne. Przepiękna, piaszczysta plaża zachęca do morskich i słonecznych kąpieli, uprawiania sportów wodnych, przejażdżek skuterami czy rejsów statkami białej floty.  

Centrum miasta

Każdy odwiedzający musi znaleźć chwilę aby przejść się przez centrum miasta, które zachwyci go unikatowym stylem oraz piękną architekturą. 
Przyjazd
21
kwi
2020
Wyjazd
21
kwi
2020
rezerwacja