sarbinowo plaża 2

Sarbinowo

Sarbinowo - wymarzone miejsce na wypoczynek


Sarbinowo to średniej wielkości wioska, położona nad Morzem Bałtyckim na wybrzeżu słowińskim. Posiada bardzo dobrze rozwiniętą bazę turystyczną, gdzie znajdziemy mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, restauracji, smażalni ryb i barów. To, co wyróżnia Sarbinowo na tle nadmorskich miejscowości to nowoczesna i zadbana promenada, biegnąca tuż nad plażą. Pierwotnie w miejscu dzisiejszego deptaka w 1910 r. stał mur oporowy, którego celem była ochrona brzegu morskiego przed niszczącym działaniem wody. Podczas pobytu warto udać się na dłuższy spacer lub wycieczkę rowerową. 

Sarbinowo i okolice - bogactwo atrakcji


Miejscowość ta oferuje nam nie tylko piękną piaszczystą plażę oraz mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, ale również piękne zabytki takie jak np: najstarszy w Sarbinowie efektowny neogotycki Kościół Wniebowzięcia NMP z 1856 r., czy zabytkowa, drewniana chałupa rybacka z 1804 r. Dla turystów lubiących aktywnie spędzać wolny czas, znajdziemy tu szlaki turystyki pieszej czy rowerowej, prowadzące do okolicznych miejscowości takich jak: Gąski, Mielno czy Unieście. W niedalekiej odległości od Sarbinowa miłośnicy dobrej zabawy oraz adrenaliny znajdą Park Linowy Tukan, który jest świetną propozycją dla rodzin z dziećmi. Oferuje ponad 110 atrakcji na 7 różnych trasach.

Jeśli nocleg to tylko Tu


W ostatnim czasie Sarbinowo rozwija się bardzo dynamicznie. Powstają  nowe hotele czy pensjonaty i apartamenty, lecz dominują tu jednak domki letniskowe zobacz na stronę . Atutem Sarbinowa jest to, iż wiele domów oferujących noclegi położonych jest nad samym morzem wzdłuż plaży. Dlatego wypoczywający tu Turyści mogą podziwiać morze z okien swoich pokoi. Tak naprawde każdy chcący wyciszyć się od zgiełku miejskiego szumu znajdzie tu coś dla siebie.

Czy plaże w Sarbinowie są czyste?
Miłośnicy kąpieli słonecznych znajdą w Sarbinowie czystą, strzeżoną w wyznaczonym miejscu plażę. Linia brzegowa morskiego kąpieliska otrzymała od Unii Europejskiej, pozytywne atesty czystości wody. Kąpielisko w Sarbinowie gwarantuje bezpieczne wakacje, czystą plażę oraz morską wodę.
Czy w okolicy znajduje się jakieś jezioro?
Najbliższe jezioro Jamno, znajduje się na zachód od Sarbinowa, na terenie gminy Mielno. Dziewiąty pod względem powierzchni zbiornik wodny w Polsce, jest bogaty w różne gatunki ryb. Latem na jeziorze Jamno można uprawiać wiele sportów wodnych np. żeglarstwo czy windsurfing. W okresie wakacji turyści mogą udać się na wycieczkę po jeziorze jednym ze statków: Koszałkiem, Parostatkiem albo Milą. Obowiązuje zakaz kąpieli w jeziorze.
Czy w Sarbinowie są trasy rowerowe?
Samo Sarbinowo, jak i najbliższą okolicę można zwiedzać na rowerze, podziwiając malownicze widoki. Przez Sarbinowo przebiega międzynarodowy szlak rowerowy R10, okrążający basen Morza Bałtyckiego. Na trasie znajduje się wiele, godnych uwagi atrakcji turystycznych.
Czy w Sarbinowie jest latarnia morska?
Najbliższa latarnia morska znajduje się w pobliskich Gąskach, miejscowości wypoczynkowej zlokalizowanej około 5km na wschód od Sarbinowa. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania dla turystów. Z jej szczytu rozpościera się piękny widok na Morze Bałtyckie i pobliskie nadmorskie miejscowości. Latarnia morska w Gąskach widnieje w rejestrze zabytków. 
Czy na plażę mogę wejść ze swoim pupilem?
Na terenie strzeżonego kąpieliska w Sarbinowie, czynnego w okresie wakacyjnym, w godzinach od 10:00 do 17:00, obowiązuje zakaz przebywania ze zwierzętami.
Przyjazd
21
kwi
2020
Wyjazd
21
kwi
2020
rezerwacja